Sık Sorulan Sorular

Üyelik İşlemleri

• Üye olmadan sipariş verebilir miyim?

Alemfiyat.com’da sunduğumuz hizmet kalitesini üst seviyede tutabilmemiz için, alışverişlerde ücretsiz üyelik sahibi olmanız gerekiyor. Üye olurken sizden istenen bilgiler, adınıza fatura düzenlenmesi, sipariş teslimatı, sipariş aşamalarının bildirimi ve ödeme güvenliğiniz için kullanılır. Üye olmak için tıklayınız.

• Şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?

Üyeliğinize ait şifrenize, kullanılan güvenlik sistemlerinden dolayı ulaşmamız mümkün değildir, dolayısı ile şifrenizi unutursanız e-posta adresinize yeni bir şifre gönderilmesini talep edebilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız tıklayınız.

Şifremi unuttum, nasıl öğrenebilirim?

Üyeliğinize ait şifrenize, kullanılan güvenlik sistemlerinden dolayı ulaşmamız mümkün değildir, dolayısı ile şifrenizi unutursanız e-posta adresinize yeni bir şifre gönderilmesini talep edebilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız tıklayınız.

Üyeliğimi kapatmak/silmek istiyorum.

Herhangi bir sebeple alemfiyat.com üyeliğinizi sonlandırmak isterseniz, Alemfiyat.com Destek birimimize bu talebinizi iletmeniz yeterlidir. Talebiniz sonrasında, siparişlerinize ait kayıtlar dışında kalan bilgileriniz ve hesabınız geri döndürülemeyecek şekilde silinecektir.

Duyuru ve kampanyalardan nasıl haberdar olacağım?

Üye olurken doldurduğunuz bilgi formunun sonunda bulunan “Kampanyalardan ve duyurlardan haberdar olmak istiyorum” seçeneğini işaretlerseniz kampanya ve diğer e-postalarımız belirttiğiniz adrese gönderilir. Siparişiniz ile ilgili bilgilendirmeleri almak için bu kutuyu işaretlemeniz gerekmez.

Duyuru ve kampanyalarla ilgili bilgilendirmelerini nasıl kapatırım?

Alemfiyat.com’da üye girişi yaptıktan sonra ana sayfamızın sağ üst köşesinde bulunan “Hesabım” linkine tıklayın. Açılan “Kullanıcı Bilgilerim” sayfasında en altta bulunan “E-posta almak istiyorum” ve “SMS almak istiyorum” kutularını tercihinize göre seçip ”Değişiklikleri Güncelle” tuşuna basarsanız, bundan sonraki SMS veya e-postalar tercihlerinize göre gelecektir. Ayar sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

Sitenizde olmayan bir ürünü getirtebilir misiniz?

Alemfiyat.com’da en yeni ve güncel ürünleri mümkün oldukça ürün gamımıza eklemek için çalışıyoruz. Eğer istediğiniz ürün Türkiye’de veya sitemizde bulunmuyorsa, ne zaman geleceği hakkında bilgi almak ve özel getirme talep etmek için Alemfiyat.com Destek birimine bu isteğinizi belirtmeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra talebiniz incelenecek ve duruma göre tarafınıza bilgi verilecektir.

Sistem topluyor musunuz?

Alemfiyat.com, yıllardır kazandığı tecrübesi ile oyunculara özel yüksek özellikli bilgisayarlar oluşturmaktadır. Özel müşterilerimize sunduğumuz bu hizmet 6.000$ ve üzeri bilgisayarları kapsar. Bu tarz ihtiyaçlarınız için lütfen Alem fiyat Destek birimi ile iletişime geçin.

Alemfiyat.com sitesinden sipariş verdim ancak ürünü almaktan vazgeçtim. Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Eğer verdiğiniz sipariş henüz kargolanmamışsa, siparişinizi iptal etmek için Alemfiyat.com Destek birimine iptal talebinizi iletmeniz yeterlidir. Siparişiniz kargolandı ise ve iptal etmek istiyorsanız, gelen kargoyu kabul etmemeniz yeterlidir. Ürün bize geri geldikten sonra gerekli ücret iadesi ödeme yöntiminize göre yapılacaktır. Ürün size ulaştıktan ve kabul edildikten sonra iade şartları dahilinde iade etmek istiyorsanız yapmanız gereken işlemlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Ürün kutusunda, belirtilen aksesuarlar çıkmadı, ne yapacağım?

Satın almış olduğunuz ürün kutusunda ürün açıklamasında veya kutusunda yazan parçalarda eksik varsa, kutuyu ve ürünü olduğu şekilde koruyup Alemfiyat.com Destek birimine ulaşmanız yeterlidir.

Hediye çekim var, nasıl kullanabilirim?

Önceden kampanya vb sebeplerle verilen hediye çeklerinizi kullanmak için, satın alacağınız ürünü sepete ekledikten sonra, “Sepetim” sayfasında sol altta bulunan “Hediye Çeki” kutusuna kodunuzu yazıp “Kullan” tuşuna basın. Siparişiniz hediye çekinin şartlarına uygun ise hediye çekiniz uygulanacak ve siparişiniz hediye çekine göre güncellenecektir.

Sitedeki indirim oranları nasıl belirleniyor?

Sitemizdeki ürün fiyatları üretici ve dağıtıcı firmaların tavsiye ettiği satış fiyatları üzerinden belirlenmektedir. Ürün sayfasında görülen “Eski Fiyatı” Tavsiye edilen satış fiyatıdır. “Fiyatı” olarak belirtilen fiyatlar ise Alemfiyat.com’un satış fiyatıdır. Havale, hediye çeki ve kampanya indirimleri güncel satış fiyatı üzerinden hesaplanır.

Alemfiyat.com sitesinde ödeme seçenekleri neler?

alemfiyat.com alışveriş yaparken aşağıdaki listede belirtilen ödeme seçekleri ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi Kartı (3D Secure) – Tek Çekim, Taksit (Axess, Bonus, CardFinans, World)
Banka Havalesi / EFT

3D Secure özelliği olmadan kredi kartı ile sipariş verebilir miyim?

Hayır, Alemfiyat.com’da kart güvenliği için sadece 3D Secure özelliği aktif edilmiş kartlar kabul edilmektedir. 3D Secure özelliğiniz kapalıysa, aktif etmek için lütfen bankanızla görüşün.