Arıza ve İade İşlemleri

Arıza ve İade İşlemleri

Alemfiyat.com olarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermek ve kaliteli ürünleri sunmak için çalışıyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkelerimiz doğrultusunda ürünlerle ilgili yaşadığınız bütün sorunlarda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Aşağıda belirtilen iade ve değişim politikamız, sizlerin memnuniyeti ilk planda tutarak oluşturulmuştur ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen haklarınızı korumaktadır.

Kanuni Haklar

Mesafeli Satışlarda Cayma Hakkı (Koşulsuz İade)

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun çerçevesinde, mağazadan yapılan alışverişlerde koşulsuz iade hakkı yoktur. Mesafeli satış olarak tanımlanan telefon ve internet kanalı ile yapılan satışlarda ise 14 gün içinde cayma hakkı tüketiciye kanunla verilmektedir.

Mesafeli satışta cayma hakkının kullanılabilmesi için Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’da belirtilen koşulların oluşması gerekir.

Mesafeli sözleşmelerde, kapsam dışı sözleşmeler, tüketici ile satıcı ve sağlayıcının hak ve yükümlülükleri, cayma hakkı, bilgilendirme yükümlülüğü, teslimat ile diğer uygulama usül ve esasları yönetmelikle belirlenir.

Bilmekte Fayda Var

Alemfiyat.com mağazasında bulunan ürünlerin satıcısıdır. İmalatçı, üretici, ithalatçı veya yetkili teknik servis değildir.

Alemfiyat.com, ayıplı ürün tespiti maksadıyla imalatçı, üretici veya ithalatçı firma veya yetkili servislerden yazılı rapor alındıktan sonra gereken işlemleri başlatma ve sonuçlandırma hakkını saklı tutar.

Alemfiyat.com’da satılan her ürün, ithalatçısı veya üreticisinin garantisi altındadır.

Ürünün ithalatçısı veya üreticisinin garanti kapsamında hizmet veremiyor olması halinde Alemfiyat.com’da satılan ürünlerin sorumluluğunu üstlenir.